2020- 2021 Akademik Yılı Gelen Öğrenciler İçin Online Başvuru Sistemi

 Online başvuru sistemi 2 Mart 2020 saat 10.00’da açılacak olup 16 Mart 2020 saat 17:00’de kapatılacaktır. 

            Üniversitemizi tercihte bulunacak öğrencilerin başvuru aşamasında dikkat edeceği hususlar kontenjan tablomuzun alt sayfasında detaylı olarak yer almaktadır.

        Öğrenciler, başvuru sırasında doldurduğu bilgilerin doğru olduğunu onaylar, gerçeğe aykırı, yanlış beyanda bulunması ve kayıt hakkı kazanması halinde, belgelerin de noksanlık olması durumunda kesin kaydının yapılmayacağını, kesin kaydı yapılmış olsa bile iptal edileceğini kabul ve taahhüt eder.

NOT: Eğitim Bilgisi alanında eğitim bilgileriniz eksik hatalı ya da hiç gelmiyorsa kayıtlı olduğunuz üniversitenin öğrenci işleri ile irtibata geçip, eğitim bilgilerinizin Yükseköğretim Bilgi Sistemine (YÖKSİS) tanımlanmasını talep etmelisiniz.

Not ortalaması Eğitim Bilgi Alanına otomatik olarak YÖKSİS üzerinden gelir, gelen ortalama ile transkriptinizdeki ortalamanızın farklı olması durumunda transkriptinizde yer alan GANO girilmelidir. Profilinizi oluştururken fotoğraf alanına  vesikalık resim yüklenmeli, resim yüklemeden başvuru işlemine geçilemez.

NOT: Üniversitemizi tercih eden öğrenciler, online başvuru çıktılarını imzalayarak iki (2 ) adet kayıtlı olduğu üniversitenin Farabi Kurum Koordinatörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurunuzun geçerli sayılabilmesi için üniversitenizin Farabi Kurum Koordinatörlüğü tarafından ( Aday Öğrenci Başvuru Formu, Transkript ve Online Başvuru Formu ) çıktılarınızın 6 Nisan 2020 tarihine kadar resmi yazı ile koordinatörlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. ( mail ve faks yolu ile gönderilen başvuru belgeleri kesinlikle dikkate alınmayacaktır.) Koordinatörlüğümüze resmi yazı ile evrakları gelmeyen öğrencilerin online başvuruları geçersiz sayılacaktır.


Farabi Gelen Öğrenci Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.

Başvuru İçin ;  http://basvuru.istanbul.edu.tr/ ( Başvuru Kılavuzunu adım adım takip ediniz )

Kontenjanlarımız İçin TIKLAYINIZ.

Anlaşmalı Üniversiteler İçin TIKLAYINIZ.