2018- 2019 Akademik Yılı Gelen Öğrenciler için Online Başvuru Sistemi Açılmıştır

          2018-2019 Akademik yılında Farabi Değişim Programı Kapsamında üniversitemizi tercih edecek öğrenciler için online başvuru sistemimiz açılmıştır. 

Online Başvuru sistemi 1 Mart 2018 tarihinde açılmış olup 15 Mart 2018 Perşembe günü saat: 23:59 da kapatılacaktır. 

            Üniversitemizi tercihte bulunacak öğrencilerin başvuru aşamasında dikkat edeceği hususlar kontenjan tablomuzun alt sayfasında detaylı olarak yer almaktadır. Başvuru yaparken kontenjanlarımız incelenmeli ve ona göre tercih yapılmalıdır. Kontenjan açılmadığı için farklı programlara başvuru yapanlar ile yanlış sınıf beyanında bulunan öğrencilerin başvuruları iptal edilecektir.

           Eğitim dili Türkçe olan bir bölümden tamamen yabancı dilde eğitim yaban bir bölümü tercih etmeniz halinde, ilgili yabancı dildeki seviyenizi gösteren ulusal veya uluslararası düzeyde geçerli dil belgesini (KPDS, ÜDS, YDS, TOEFL, IELTS gibi) başvurunuza eklemeniz gerekmektedir. Üniversitelerin yapmış oldukları yabancı dil sınavları kabul edilmeyecektir.

          Üniversitemizde tamamen yabancı dilde eğitim-öğretim yapan bölüm için değerlendirmede başvuru şartlarına sahip, başvuruda bulunan öğrencinin not ortalamasının % 50’si ile eğitimde kullanılan yabancı dile ilişkin seviyesini gösteren yabancı dil puanlarının % 50’sinin toplamı dikkate alınarak, her bir program için öğrencilerin ağırlıklı not ortalaması sıralanarak seçim gerçekleştirilir. 

           Öğrenciler, başvuru sırasında doldurduğu bilgilerin doğru olduğunu onaylar, gerçeğe aykırı, yanlış beyanda bulunması ve kayıt hakkı kazanması halinde, belgelerin de noksanlık olması durumunda kesin kaydının yapılmayacağını, kesin kaydı yapılmış olsa bile iptal edileceğini kabul ve taahhüt eder.


NOT: Eğer Eğitim Bilgisi alanında eğitim bilgileriniz eksik hatalı ya da hiç gelmiyorsa kayıtlı olduğunuz Üniversite ile irtibata geçip eğitim bilgilerinizin Yükseköğretim Bilgi Sistemine (YÖKSİS) tanımlanmasını talep etmelisiniz.

Not ortalamanız Eğitim Bilgi Alanına otomatik olarak YÖKSİS üzerinden gelir gelen ortalama ile transkriptinizdeki ortalamanızın farklı olması durumunda transkriptinizde yer alan GANO girilmelidir. Profilinizi oluştururken Fotoğraf alanına vesikalık resim yüklemelisiniz.


NOT: Üniversitemizi tercih eden öğrenciler, online başvuru çıktılarını kayıtlı olduğu üniversitenin Farabi Kurum Koordinatörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurunuzun geçerli sayılabilmesi için üniversitenizin Farabi Kurum Koordinatörlüğü tarafından Aday Öğrenci Başvuru Formunuz, Transkriptiniz ve Online Başvuru çıktınız 4 Nisan 2018 tarihine kadar resmi yazı ile koordinatörlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. ( mail ve faks yolu ile gönderilen başvuru belgeleri kesinlikle dikkate alınmayacaktır.) Koordinatörlüğümüze resmi yazı ile evrakları gelmeyen öğrencilerin online başvuruları geçersiz sayılacaktır.


Başvuru için ; http://basvuru.istanbul.edu.tr/

Farabi Gelen Öğrenci Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız.

Kontenjanlarımız için Tıklayınız.

Anlaşmalı Üniversiteler için Tıklayınız.

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA ÜNİVERSİTEMİZE KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLER FARKLI FAKÜLTELERDEN DERS SEÇEMEZLER.